League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası'nın sayısal verileri açıklandı

27 görüntülenme

Riot Games, League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası'nın sayısal verilerini resmi olarak açıkladı. Detaylar haberimizde!

Riot Games, League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası'nın sayısal verilerini resmi olarak açıkladı. 38 ön eleme maçı boyunca taraftarlar 160,92 milyon saat yayın izledi. Bu, 2019'daki aynı dönemdeki verilere kıyasla a,76 daha fazla ve dakika başına ortalama izleyici sayısı geçen yıldan bu yıla ?,18'lik bir artış göstererek 3,6 milyona ulaştı. Dünya Şampiyonası toplamda 1 milyar saatten fazla izlenerek yeni bir rekora imza attı.

 

DAMWON Gaming ve Suning takımları arasında gerçekleşen büyük finali canlı izlemek isteyen 3.205.750 taraftar kayıt yaptırdı. Bunların hepsi 30 veya daha üst seviyelerdeki oyunculardan oluşuyordu. Ancak, SAIC Motor Pudong Arena'da pandemi kısıtlamalarından ötürü yalnızca 6312 taraftarı kabul edildi.

 

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası'nın sayısal verileri açıklandı

 

Sayılarla League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası

Bu yıl, rekabetçi League of Legends tarihindeki onuncu Dünya Şampiyonası gerçekleşti ve akıllara kazınacak heyecan dolu anlar yaşandı. Bu yıl final maçında ilk defa bir beşte beş gördük. Suning ekibinden Bin, Fiora'yla bir ilke imza attı. Final maçında ilk ve Worlds tarihindeki on ikinci beşte beşe tanık olduk. Finalin ikinci maçındaki akılda kalır zaferine rağmen Suning, DAMWON Gaming tarafından 3-1 mağlup edilerek turnuvaya veda etti. Böylelikle 3 yıl aradan sonra Kore bölgesi yeniden en iyinin kim olduğunu gösterdi. Seyir zevki oldukça yüksek geçen karşılaşmalar sonucunda finalin en değerli oyuncusu Canyon (OPPO MVP Ödülü) seçildi. Final, 16 dilde ve 21 platformda yayınlandı. Tüm dünyadan gelen verileri topladıktan ve doğruladıktan sonra, Dünya Şampiyonası Finali'nin dakika başına ortalama izleyici sayısının 23,04 milyona ulaşarak yeni bir rekor daha kırmayı başardı.

League of Legends dünyasında Kore ve Çin bölgeleri uzun süredir rekabet ediyor. Kore bölgesi temsilcileri 2013 ve 2017 yılları arasında Dünya Şampiyonası’nı domine etmiş ve üst üste 5 şampiyonluk yaşamıştı. 2018 ve 2019 yıllarında ise ibre Çin temsilcilerinin lehine döndü ve son iki şampiyonayı Çin takımları kazandı. Bugün oynanan DAMWON Gaming - Suning finalinden sonra Kore ekibi en iyi bölge tartışmalarına noktayı koydu.

Maçların tekrarını LoLespor’un NimoTV, YouTube ve Twitch kanallarına ek olarak LoL Esports adresinden de izleyebilirsiniz.

Resmi YouTube Kanalımıza Abone Olup Bizi Takip Etmeye Ne Dersiniz?
https://www.youtube.com/channel/UCgcg78mUfS8Wgybqs-XDZPA


https://dogrudansatis.oyunortagim.com.tr
https://oyunortagim.com.tr
https://forum.oyunortagim.com.tr
https://ticaretplatformu.oyunortagim....
https://kaizen.games


Yorumlar 0

Hiç yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Giriş Yap