Total War: ROME REMASTERED karşılaştırma videosu

1041 görüntülenme

Resmi Total War YouTube kanalı üzerinden yayınlanan bir videoda, Total War: Rome REMASTERED ile orijinal oyunun farkları karşılaştırıldı.
 

Bildiğiniz gibi Creative Asssembly'nin geliştirdiği ve SEGA'nın yayınladığı efsane strateji oyunlarından biri daha remaster sürecinden çıktı. Geçtiğimiz hafta duyurulan Total War: ROME REMASTERED için dün yeni bir karşılaştırma videosu yayınlandı. Yeniden elden geçirilmiş sürümün orijinal oyunla farklarına değinildi ve hayranları sevindiren değişiklikler geliyor.

Total War: ROME REMASTERED ilk oyunun üstüne ekleyerek geliyor

Total War resmi YouTube kanalından yayınlanan yeni video, remastered sürümü ile oyuna gelecek yeni içeriklerin bazılarını gösterirken orijinal oyun ile arasındaki farkları da vurguluyor. Dokuların ve modellerin, atmosferin ve görüntü kalitesinin iyileştirildiği Total War: ROME REMASTERED, orijinal oyuna kıyasla oldukça yeni görünüyor. Videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

 

 
Özellikle işleme sonrası efektlerinin ve ışıklandırma & gölgelendiriciler gibi detayların üstüne düşüldüğünü görüyoruz. Güncellenmiş savaş alanlarında videonun en başında görebileceğiniz gibi en büyük değişiklik bu alanda yapılmışa benziyor. Bunun dışında oyunda kontrol ettiğimiz birimlerin 3D modelleri de yenileriyle değiştirilmiş. Artırılan ayrıntı düzeyi ile yeni teknoloji render efektleri, yeniden yapımda en öne çıkan özelliklerden biri olmuş.

 

 

Total War: ROME REMASTERED karşılaştırma videosu

 

Bununla birlikte sefer haritasında da yeniliklere gidildiği gözümüze çarpıyor. Sefer haritasının dokuları ve gölgelendiricileri de yenilenmiş, orijinal oyundan daha iyi bir görüntü kalitesiyle karşımıza çıkartılmış. Arayüz anlamında da daha anlaşılır ve yeni Total War oyunlarından aşina olduğumuz bir tarzı benimsemişler. Bununla birlikte geniş ve ultra geniş ekran desteği de Total War: ROME REMASTERED oyununda karşımıza çıkacak. Native 4K çözünürlük desteği de yine yeniden yapımla birlikte gelen teknik gelişmelerden biri.

Mancınıklar, ateşli oklar gibi oyunun görsel efektleri konusunda yapılan iyileştirmeler de fena görünmüyor. Orijinal oyunun 2004 yılında çıktığını varsayarsak o zamanki teknolojinin üzerinden de ancak bu kadar gidilebilirdi diyebiliriz.

Oyun, 29 Nisan 2021 tarihinde strateji severlerle buluşacak. Hali hazırda Steam'de 175,00 TL fiyat etiketiyle ön siparişe açılmış durumda. Orijinal oyuna sahipseniz 1 Haziran 2021 TSI 02:00'a kadar oyunu yarı fiyatına satın alabilirsiniz. 

 

Resmi YouTube Kanalımıza Abone Olup Bizi Takip Etmeye Ne Dersiniz?
https://www.youtube.com/channel/UCgcg78mUfS8Wgybqs-XDZPA


https://dogrudansatis.oyunortagim.com.tr
https://oyunortagim.com.tr
https://forum.oyunortagim.com.tr
https://ticaretplatformu.oyunortagim....
https://kaizen.games


Yorumlar 0

Hiç yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Giriş Yap