Steam anlık oyuncu sayısında yine rekor kırıldı

42 görüntülenme

Steam anlık oyuncu sayısında pandemi sürecinin de etkisiyle yeni bir rekor kırdı. Yeni oyunlar ve indirimlerin de bunun üzerinde etkisi büyük.

Dünya'nın en bilinen dijital oyun vitrini olan Steam, anlık oyuncu sayısında yine bir rekora imza attı. Pandemi süreciyle insanların evlerine kapandığı, yeni bomba oyunların piyasayı salladığı bu dönemde normalde 14-19 milyon kullanıcının anlık olarak aktif olduğu Steam zirveyi çok büyük farkla gördü. PC platformunun vazgeçilmezi zirvedeki yerini hala koruyor.

Steam anlık kullanıcı sayısı, 24 milyonu geçti

Steam üzerinde yılın oyunlarının seçildiği bir oylama sürecindeyiz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Steam oyuncular tarafından belirlenen adaylara oyuncular tarafından verilen oylarla yılın oyununu seçecek. Bu nedenle de mağazada indirimler mevcut. Gerek bu indirimler, gerekse Cyberpunk 2077 gibi uzun zamandır beklenen oyunların piyasaya çıkması oyun sektörünü oldukça canlandırmış durumda. Üstüne de pandemi sürecinde insanların evde kalması durumu eklenince Steam anlık oyuncu sayısı yeni bir rekor kırdı.

 

Steam anlık oyuncu sayısında yine rekor kırıldı

 

Daha önce anlık kullanıcı sayısı anlamında 24.5 milyon oyuncu ile kendi rekorunu elinde tutan Steam'in bu rekoru da yine kendisi tarafından kırıldı. Tam 24,774,107 oyuncu ile 12 Aralık 2020 18:00 TSI'da yeni rekoruna ulaşan Steam'de ayrıca günün en çok oynanan oyunu da Cyberpunk 2077 oldu. Oyuncu sayısı an itibariyle Counter Strike: Global Offensive efsanesini dahi geçen Cyberpunk zirveye oynuyor. Gördüğü en yüksek sayı ise 1,054,386 oyuncu. Bu haberin yazıldığı sırada ise 860,157 kişi Night City sokaklarında tozu dumana katıyor. Steam anlık oyuncu sayıları için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Bu yaz yaptığımız bir haber ile Epic Games Store'un anlık oyuncu sayısının Steam'e yaklaştığından bahsetmiştik. Epic, Steam gibi bu rakamları oyuncularla paylaşmasa da bu yaz gördüğü en yüksek anlık oyuncu sayısının 13 milyon olduğunu biliyoruz. Bu da her gün yaklaşık 18-19 milyonları gören rakibi Steam karşısında henüz oldukça az görünüyor. Dağıttığı ücretsiz oyunlarla oyuncuların ilgisini ve sevgisini toplasa da çok uzun süre kendi üzerinde tutamadığını söyleyebiliriz. 

Resmi YouTube Kanalımıza Abone Olup Bizi Takip Etmeye Ne Dersiniz?
https://www.youtube.com/channel/UCgcg78mUfS8Wgybqs-XDZPA


https://dogrudansatis.oyunortagim.com.tr
https://oyunortagim.com.tr
https://forum.oyunortagim.com.tr
https://ticaretplatformu.oyunortagim....
https://kaizen.games


Yorumlar 0

Hiç yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Giriş Yap