Cyberpunk 2077 online modu iptal edildi

121 görüntülenme

CD Projekt RED'in geçtiğimiz yıl bahsettiği Cyberpunk 2077 online modu ne yazık ki iptal edildi. Şirket stratejisi değişiyor.
 

Henüz oyun çıkmadan adından söz ettirmeyi başaran konulardan biri ise Cyberpunk 2077 online modu olmuştu. CD Projekt RED'in 2022 yılını işaret ettiği ayrı bir oyun olacak çıkacak çevrimiçi mod için kötü haber geldi. Stüdyonun ana şirketi CD Projekt'in Salı günü yaptığı açıklamaya göre, stüdyonun bir sonraki AAA oyunu, daha önce planladıkları gibi çok oyunculu bir Cyberpunk oyunu olmayacak.

Cyberpunk 2077 online ayrı bir oyun olarak çıkacaktı

Geniş kapsamlı bir CD Projekt strateji güncellemesinin ardından şirketin başkanı ve ortak CEO'su Adam Kicinski, şirketin oyun için planlarını "yeniden gözden geçirdiğini" söyledi. Geçtiğimiz yılın başlarında yeni projeleri Cyberpunk'ın online modunun AAA başlığıyla ayrı bir oyun olarak yayınlanacağını söylemişlerdi. Bağımsız bir ürün olarak düşündükleri Cyberpunk 2077 online projesi ise şimdilik rafa kalkacak gibi görünüyor.

Kicinski Salı günü yayınlanan bir videoda şunları dedi: "Daha önce bir sonraki AAA başlığımızın çok oyunculu bir Cyberpunk oyunu olacağını ima etmiştik, ancak bunu şimdi yeniden düşünmeye karar verdik."

 

 
"Yeni, daha sistematik ve çevik yaklaşımımız göz önüne alındığında, öncelikle büyük bir çevrimiçi deneyime veya oyuna odaklanmak yerine, bir gün tüm serilerimizi çevrimiçi hale getirmeye odaklanıyoruz."

 

Bu duyurudan sonra düzenlenen konferansta CD Projekt RED'in geliştirme sürecinde hangi oyunların olduğunun doğrulanması istendi. Kicinski çok oyunculu oyunlarla ilgili şöyle bir yanıt verdi:

"Çevrimiçi oyunlara yaklaşımımızı değiştiriyoruz. Bu nedenle gelecekteki oyunlarımızın kesinlikle, ancak adım adım çevrimiçi olmasını istiyoruz. Bundan ötürü tek oyuncu oyunları geliştiren belirli özellikler üzerinde çalışıyoruz. Yani bir sonraki oyunu büyük bir çevrimiçi deneyim olarak yayınlamak için çalışmıyoruz. Tek oyunculu oyunlarımızı, çevrimiçi deneyimlerle geliştirmek istiyoruz.

 

 

Cyberpunk 2077 online modu iptal edildi

 

Burada önemli bir noktaya da vurgu yapıldı. Şirketin stratejisini değiştirmesi, köklü bir değişikliğe neden olmayacak. Stüdyo, uzun zamandır yaptığı türde oyunlar yapmaya devam edecek. Açıklama şöyle:

"Burada vurgulayalım, CD Projekt RED tek oyunculu hikaye odaklı AAA RPG'ler yapıyor, bu değişmeyecek. Değişen, uzun vadeli çevrimiçi yaklaşımımızdır. Oyunlarımızda mantıklı oldukları yerlerde çevrimiçi unsurları kullanmaya uygun şekilde hazırladığımızdan emin olmak istiyoruz. DNA'mızı kaybetmek istemiyoruz."

 

Günün sonunda Cyberpunk 2077 online iptal olsa da, bunları duyunca insanın içinde "Witcher 3 Online" hissi yeşermiyor değil. Stüdyonun ilerleyen vakitlerde neler yapacağı merak konusu, takipteyiz, sizi de en hızlı şekilde bilgilendireceğiz. 

 

Resmi YouTube Kanalımıza Abone Olup Bizi Takip Etmeye Ne Dersiniz?
https://www.youtube.com/channel/UCgcg78mUfS8Wgybqs-XDZPA


https://dogrudansatis.oyunortagim.com.tr
https://oyunortagim.com.tr
https://forum.oyunortagim.com.tr
https://ticaretplatformu.oyunortagim....
https://kaizen.games


Yorumlar 0

Hiç yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Giriş Yap