Aksiyon, macera ve hikaye odaklı God of War oyunu piyasaya çıkışından bu yana oyuncuların odak noktası haline geldi. Oyunun çıkışının bu denli geniş yankı uyandırması beyaz perdeye aktarılacağı iddialarını da birlikte getirdi.

Yayıncı Sony uzun süredir bu iddialar hakkında herhangi bir açıklama yapmamıştı. Fakat şimdi geliştirilmekte olan herhangi bir God of War filmi veya dizisi olmadığını söyledi.

 

Sony, God of War filmi üzerinde çalıştıklarını açıkca reddetti.

God of War oyununun beyaz perdeye aktarılma iddiaları 2005 yılından bu yana ortalarda dolaşıyor. The New York Times gazetesinde bir Sony sözcüsü söylentiler hakkındaki son noktayı koydu. Açıklamasında, ”Şirketimiz böyle bir çalışma içerisinde değil. Yakın zamanda da olmayacak” diye belirtti.

God of War‘ın filme uyarlama olayı şimdilik arka plana atılmış olabilir. Ancak Sony Pictures‘ın kanalında 10 farklı oyunun beyaz perdeye uyarlaması yer alıyor. Geçen yılın sonlarına doğru Sony Pictures Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tony Vinciquerra, stüdyonun yedi TV şovu ve üç film dahil olmak üzere birden fazla uyarlama üzerinde çalışmakla meşgul olduğunu açıkladı.

Bu projelerden biri Tom Holland ve Mark Wahlberg‘in başrollerini paylaştığı Uncharted filmi olarak karşımıza çıkıyor. Filmin 18 Şubat 2022 tarihinde sinemalara gelmesi planlanıyor. Diğer film ise Resident Evil Raccoon City oyununu konu alıyor ve 3 Eylül 2021 tarihinde çıkması öngörülüyor.

HollandUncharted film uyarlamasında Mark Wahlberg ile beraber rol alacak. Holland filmde genç Nathan Drake olarak oynayacak.

The Last of Us dizisine yeşil ışık yandı.

Sony, God of War filminin yapılmadığını doğrulasa da bu süreçte TV stüdyosu HBO ile anlaştı. Geliştiriciliğini Naughty Dog stüdyosunun üstlendiği PlayStation özel oyunu The Last of Us serisini beyaz perdeye uyarlayacak. Serinin prodüksiyon çalışmaları da yakın zamanda başlayacak. 

HBO geçtiğimiz Kasım ayında bu projeye resmen yeşil ışık yaktı. The Last of Us dizisi 2022 yılı içerisinde The Walking Dead‘in son sezonunun yayınlanması ile beraber hayranlarıyla buluşması tahmin ediliyor.

Sizce God of War oyunu beyaz perdeye uyarlanmalı mı? Düşüncelerinizi yorumlar kısmına yazmayı unutmayın.

 

Resmi YouTube Kanalımıza Abone Olup Bizi Takip Etmeye Ne Dersiniz?
https://www.youtube.com/channel/UCgcg78mUfS8Wgybqs-XDZPA


https://dogrudansatis.oyunortagim.com.tr
https://oyunortagim.com.tr
https://forum.oyunortagim.com.tr
https://ticaretplatformu.oyunortagim....
https://kaizen.games