Call of Duty: Warzone'da 500.000 oyuncu banlanmış

798 görüntülenme

Raven Software yaptığı açıklama ile şimdiye kadar Call of Duty: Warzone'da 500.000'den fazla oyuncunun banlandığını duyurdu.
 

Call of Duty: Warzone'da şimdiye kadar 500.000 oyuncunun banlandığı firmanın sosyal medya hesapları üzerinden açıklandı. Yani oyun henüz çıkışı üzerinden 1.5 yıl bile geçmeden yarım milyon hileciyi kapı dışarı etmiş durumda. 

Call of Duty: Warzone'da son olarak 30.000 kişi banlanmış

Raven Software'ın sosyal medya hesapları üzerinden Call of Duty: Warzone'daki hileciler ile ilgili bir açıklama yapıldı. Son ban dalgasında 30.000 oyuncunun uzaklaştırıldığı açıklanırken oyunun çıkışından itibaren bu sayının yarım milyonu geçtiği vurgulandı. 

Call of Duty: Warzone bildiğiniz gibi sahip olduğu dinamikler ve oynanış tarzı ile Bettle Royale türüne yeni bir soluk getirdi diyebiliriz. Hem türü seven hem de Call of Duty oyuncularını içine çeken yapım buna rağmen özellikle hileci oyuncuların önünü bir türlü alamadı. Bu açığı tam olarak kapatamayan firma doğal olarak hileci oyuncuları banlamaya devam ediyor.

Firma son olarak hilecilerin banlanmasının yanı sıra yedek hesap almalarının engellenmesi üzerine bazı çalışmalar yapıldığını açıklamıştı. Aynı zamanda hile yolunu açan ve bu işten ticari gelir elde edenler hakkında da bazı adımlar atılacağı belirtilmişti. Atılan bu adımların nasıl sonuçlar vereceğini ise önümüzdeki günlerde görebileceğiz. 

 


Yorumlar 0

Hiç yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Giriş Yap