Yüzüklerin Efendisi oyunuyla ilgili sevindiren gelişme

867 görüntülenme

Fantastik edebiyatın en önemli eserlerinden Yüzüklerin Efendisi, popülerliğini sinemaya uyarlandığı günden bu yana artırıyor. Oyun dünyasına da yansıyan bu durum, geçtiğimiz 20 yıl içerisinde pek çok orta dünya oyunu görmemizi sağladı. Son olarak çıkan Shadow of Mordor / War serisi, bunun en yeni örneği oldu.

Warner Bros‘un sahibi olduğu Monolith tarafından geliştirilen Shadow of serisi, Orta Dünya‘da yaşayan Talion isimli bir adamın Sauron ile mücadelesini anlatıyordu. Assasins Creed tarzı oynanışı, hikayesi ve Nemesis sistemiyle dikkatleri üzerine çeken Yüzüklerin Efendisi Oyunu, satış konusunda da oldukça büyük bir başarı elde etmişti. Son gelen haberler ise sevindirici, iddiaya göre Monolith, yeni bir Orta Dünya oyunu üzerinde çalışıyor. 

Yüzüklerin Efendisi oyunu geliyor!

Gelen bilgilere göre Monolith tarafından geliştirilen oyun, Shadow of serisinden bağımsız olacak. Ana karakter Talion’un hikayesini son oyunda bitiren stüdyo, yeni oyununda Hobbit ile Lotr dönemlerinin arasındaki bir zaman dilimini işleyecek. Sadece yeni nesil konsollara ve PC’ye gelecek olan Yüzüklerin Efendisi Oyunu, özellikle grafikleriyle Orta Dünya hayranlarını kendine çekecek. 

yüzüklerin efendisi oyunu

Skyrim benzeri bir açık dünyada geçecek olan Yüzüklerin Efendisi oyunu, yükleme ekranına sahip olmayacak ve oyuncuya at sırtında geçen bir macera sunacak. Aynı zamanda önceki oyunlarda karşımıza çıkan Nemesis sistemi de bu oyunda kendine yer bulacak. Özetle yapay zeka düşmanların sizi tanıdığı, karakter ve rütbe sahibi olduğu bu sistem, oyunu daha canlı hale getirecek.

Oyun ilk defa henüz durumu belirsiz olan E3 fuarında tanıtılacak. Nasıl bir yapımın ortaya çıkacağı ve neler sunacağı ise merak konusu. Ancak gizemli yapım, bilinen tek Yüzüklerin Efendisi oyunu değil. Daedalic Entertainment  isimli bir stüdyo The Lord of the Rings: Gollum isimli bir proje üzerine çalışıyor. Ancak Gollum oyunun küçük çaplı bir proje olmasından dolayı iki yapımın birbirine rakip olacağı düşünülmüyor.

 

Resmi YouTube Kanalımıza Abone Olup Bizi Takip Etmeye Ne Dersiniz?
https://www.youtube.com/channel/UCgcg78mUfS8Wgybqs-XDZPA


https://dogrudansatis.oyunortagim.com.tr
https://oyunortagim.com.tr
https://forum.oyunortagim.com.tr
https://ticaretplatformu.oyunortagim....
https://kaizen.games 


Yorumlar 0

Hiç yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Giriş Yap