PS5 DualSense batarya kapasitesi belli oldu

17 görüntülenme

DualSense batarya kapasitesi belli oldu. Playstation 5 konsollarımızda kullanacağımız DualSense ile hatırlayacağınız gibi konsolun kendisinden çok daha önce tanışma şansına erişmiştik. Yılın ilk aylarında duyurulan DualSense, aslında Sony'nin bu konuya ne kadar önem verdiğinin de göstergesiydi. Birçok yönden teknik özelliklerini bildiğimiz kontrolcünün batarya kapasitesine dair detaylar da belli oldu.

PS5 DualSense batarya kapasitesi 1560 mAh olacak

DualSense kontrolcüsünü test etme şansına erişen Galaxyrain666 isimli Twitter kullanıcısı paylaştığı görsellerin yanı sıra kontrolcünün batarya kapasitesini de öğrenmiş. Buna göre DualSense batarya kapasitesi 1560 mAh olarak karşımıza çıkacak. Bu da bir önceki jenerasyon kontrolcüden, yani Dual Shock 4'ten P oranından daha fazla kapasite demek. DualShock 4 ilk çıktığında 800 mAh kapasiteye sahipti. Sonradan çıkan modellerde ise bu kapasite oranı 1000 mAh seviyesine kadar çıkarılmıştı. 

Batarya kapasitesi dışında gelen sorular eşliğinde DualSense kontrolcüsünün diğer özelliklerine de değinmiş. Buna göre yenilenen tetik aksanının çok daha iyi çalıştığı belirtilmiş ve kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmayacağı söylenmiş. Tetik sisteminin çok iyi çalıştığı gibi kompleks bir yapıda olduğu da gelen bilgiler arasında. Kontrolcüye nasıl ulaştığı sorusuna ise Galaxyrain666'nın cevabı Sony ve Microsoft gibi firmalara aksesuar üretilen bir firmada çalıştığı şeklinde olmuş.

 

PS5 DualSense batarya kapasitesi belli oldu
TIKLA ve Youtube Kanalına Git

Yorumlar 0

Hiç yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Giriş Yap