Halo Infinite 2021 yılına ertelendi

11 görüntülenme

Halo Infinite de ertelenen oyunlar kervanına katıldı. Geliştirici 343 Industries yaptığı bir Twitter açıklamasıyla oyunun ertelendiğini nedenleriyle duyurdu.

Halo Infinite de 2021 yılına ertelenen oyunlardan biri oldu

Geçtiğimiz haftalarda Xbox Game Showcase'de ilk kez oynanışı gösterilen Halo Infinite, hayranlardan olumsuz tepkiler almıştı. Bunun üzerine geliştirici ekip yaptığı açıklamalar ile hayranların "sağır kulaklara konuşmadığını" belirtmişlerdi. COVID-19 yüzünden bu yıl her üç oyundan biri ne yazık ki ertelendi. Sonunda bahsi geçen Halo Infinite de bu ertelenen oyunların arasına katıldı.

Stüdyo lideri Chris Lee tarafından yazılmış bir duyuru ile Halo Twitter hesabı üzerinden oyunun ertelendiği duyuruldu. COVID bir bahane gibi görünse de işin ardındaki gerçeği tüm oyuncular aslında biliyor. İşte duyurunun yapıldığı o görsel:

 

Halo Infinite 2021 yılına ertelendi

 

Özellikle COVID-19'un oyun geliştiricilerine çıkarttığı zorluklardan dem vuran Chris Lee, bunun dışında birkaç faktörün daha olduğunu belirtti. İnsanların 343 Industries için bu şartlarda oyun geliştirmenin zor olduğunu bilmelerini istediğini söyledi. Devamında ise oyunun genel başarısı için bu durumun göz ardı edilebilir bir şey olmadığını, bu nedenle oyunun çıkışını 2021 yılına ertelemek gibi zor bir karar verdiklerini açıkladı.

Açıklamanın geri kalanında ise oyuncular için bunun bir hayal kırıklığı olduğunu ve bütün bu duyguları onların da hissettiğini ekledi. Yıllardır topluluğun kendilerine gösterdiği anlayış ve desteğin onlar için inanılmaz ve ilham verici olduğundan bahsediyor. Oyunu bu yılın sonunda oyuncularla birlikte oynamayı her şeyden çok istediklerini de belirtti. Ertelemenin onlara kazandırdığı ekstra zaman, en iddialı Halo oyununu yapmak ve kaliteyi oyuncuların beklentileri doğrultusunda artırmak için fırsat vereceğini de ekledi.

Erteleme haberleri artık şaşırtıcı olmaktan çıkıp, hayal kırıklığına dönüşmeye başlasa da, Lee'nin söylediği iç ısıtıcı kelimeler -olması planlandığı gibi- bizi biraz daha beklemeye motive ediyor. Halo Infinite daha önce de söylediğimiz gibi pek parlak bir oyun gibi görünmüyordu. Gösterilen oynanış videosundan sonra tepkiler olumsuza dönünce, geliştiriciler de dönüp oyuna bakmış olacak ki erteleme kararı aldılar. Öyle ya, bir yandan iyi de oldu. Sevdiğimiz bir serinin yıkılışını izlemektense, biraz daha beklememiz daha iyi olacaktır.


Yorumlar 0

Hiç yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Giriş Yap