En zeki oyuncular hangi platformu kullanıyor?

99 görüntülenme

Royal Panda adlı platformun akademik uzmanlar ile ortaklaşa gerçekleştirdiği araştırmada oyun oynayanların IQ seviyeleri test edildi. Buna göre PC oyuncuları, PlayStation ve Xbox sahiplerinden daha zeki çıktı. Araştırmada en zeki oyuncuların, hangi oyunlara ağırlık verildiği de tespit edildi.

En zeki oyuncular PC platformunda

Royal Panda isimli online şans oyunları sitesi, 1001 oyuncunun katıldığı araştırmanın sonuçlarını paylaştı. Her katılımcıya sonuçların hesaplanması için tercih edilen platform ve yakın zamanda oynadıkları oyunlarla ilgili sorular soruldu. Ayrıca 4 bölümlü IQ testi uygulanan araştırmada; sözel zeka, matematiksel yetenek, mantıksal akıl yürütme ve görsel akıl yürütme gibi konulara ağırlık verildi. 

en-zeki-oyuncular-hangi-platformu-kullaniyor

Royal Panda’nın elde ettiği sonuçlara göre, PC oyuncuları 112.3 IQ ile en akıllı oyuncu kitlesi oldu. Bunu 110.7 ile PlayStation kullanıcıları takip ederken Xbox 103.8 puan aldı. Nintendo Switch oyuncuları 101.3 puan alırken son sırayı ise 99.4 mobil oyun platformu oyuncuları belirledi. Mantıksal ve görsel akıl yürütme konusunda ise PlayStation oyuncularının PC oyuncularının bile önünde yer alması dikkat çekti. 

Oynanan oyunlara bakıldığında ise en IQ oranı en yüksek olan kitleyi Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oluşturuyor. 120,3 puan alan oyunu 118,9 IQ puanına sahip Amoung Us takip etti. Listenin en sonunda ise Angry Birds 95.8 genel IQ puanıyla yer aldı. Cinsiyet faktörüne bakıldığında ise kadın oyuncular erkeklerden önde görünüyor. Araştırmaya göre, kadın oyuncular 108.4 IQ puanına sahipken, erkek oyuncular 102.3’te kaldı. 

Resmi YouTube Kanalımıza Abone Olup Bizi Takip Etmeye Ne Dersiniz?
https://www.youtube.com/channel/UCgcg78mUfS8Wgybqs-XDZPA


https://dogrudansatis.oyunortagim.com.tr
https://oyunortagim.com.tr
https://forum.oyunortagim.com.tr
https://ticaretplatformu.oyunortagim....
https://kaizen.games


Yorumlar 0

Hiç yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Giriş Yap