Cyberpunk 2077 çeviri hatası hakkında 23 Studios'tan açıklama geldi.

44 görüntülenme

Cyberpunk 2077'de Atatürk'ün en bilinen sözlerinden biri ile ilgili ortaya çıkan olaylı çeviri sonrasında 23 Studios ekibinden konu ile alakalı açıklama geldi.

Cyberpunk 2077 oyununun en sevindirici yönlerinden birisi de Türkçe altyazı desteğine sahip olması. Ülkemizde de oldukça sevilen firmaların başında gelen CD Projekt Red, oyunlarında Türkçe altyazı desteğine yer veren nadir büyük firmalardan birisi. Cyberpunk 2077 Türkçe çevirisi için 23 Studios ekibi ile anlaşan firma, çıkış günü itibari ile oyunu tamamen Türkçe altyazı desteği ile sundu. Biz de yaptığımız içeriklerde Türkçe çevirisinin gerçekten de çok başarılı olduğundan sık sık bahsettik ve bu durumun çok sevindirici olduğunu yineledik. Fakat dün ortaya çıkan bir çeviri problemi bu başarılı işi gölgelemiş durumda. İşte bu talihsiz olay ile ilgili 23 Studios ekibinden açıklama da geldi.

Cyberpunk 2077 çevirisi hakkında açıklama geldi

 

Oyunda birçok eşya olduğu gibi Night City'nin farklı bölgelerinde plaklar da bulabiliyorsunuz. Bu plakların bir tanesinin üzerinde ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "İstikbal göklerdedir" sözü farklı bir şekilde yazılmış. Böyle bir konuda hata yapılması tabi ki çevirinin başarısını da biraz gölgelemiş durumda. Bu durumun bir hatadan kaynaklandığını ve F klavyede K ve T harflerinin yan yana olduğunu dile getiren oyuncular olduğu gibi, hatadan ziyade çevirmenin büyük bir yanlış yaptığını düşünen oyuncuların sayısı da bir hayli fazla.

23 Studios ekibi ise bu hatanın ilk yama ile birlikte giderileceğini belirtmiş ve şu açıklamaya yer vermiş; "Sevgili oyun severler. Cyberpunk 2077'de yer alan ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret olarak algılanan çevirinin düzeltilmesi için diğer çeşitli hata düzeltmelerinin de olduğu bir yama zaten hazırlanmıştı. Bu yama yayına girdiğinde metin oyundan kaldırılacaktır. Gözümüzden kaçan bu hata için herkesten özür diliyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Resmi YouTube Kanalımıza Abone Olup Bizi Takip Etmeye Ne Dersiniz?
https://www.youtube.com/channel/UCgcg78mUfS8Wgybqs-XDZPA


https://dogrudansatis.oyunortagim.com.tr
https://oyunortagim.com.tr
https://forum.oyunortagim.com.tr
https://ticaretplatformu.oyunortagim....
https://kaizen.games


Yorumlar 0

Hiç yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Giriş Yap