CD Projekt RED Cyberpunk 2077 için oyunculardan özür diledi

38 görüntülenme

Cyberpunk 2077 geliştiricisi Polonyalı stüdyo CD Projekt RED, oyunculardan sorunlar için özür dileyip güncelleme sözü verdi.

Bildiğiniz gibi Cyberpunk 2077 10 Aralık tarihinde çıktığından beri internette en fazla konuşulan oyunlardan biri oldu. Ne yazık ki oyunda bulunan birçok hata ve hatta PS4 üzerinde sağlıklı çalışmaması Cyberpunk'ı adeta bir internet geyiği haline getirdi. Birkaç gündür sessizliğini koruyan CD Projekt RED konuyla ilgili ilk açıklamasını o meşhur sarı arkaplanlı görsel ile yaptı. Yaptığı duyuruda oyunun güncellemeler ile tamamen düzeleceği sözünü veren şirket eğer bunu beklemek istemeyen oyuncular olursa iadeleri için her türlü yardımda bulunacağını belirtti.

CD Projekt RED kutulu sürümlerin iadesi için bizzat gönüllü oldu

Twitter üzerinden yaptıkları resmi duyuru ile oyunun dijital sürümleri için oyuncuları iadeler konusunda Xbox ve PSN servislerine yönlendirirken kutulu sürümler için önce satın aldıkları mağazaya gitmelerini söylüyorlar. Eğer mağaza iadeyi kabul etmezse onlara helpmerefund@cdprojektred.com üzerinden ulaşabileceğinizi bildiriyorlar.

Açıklamanın başında "Sevgili oyuncular, her şeyden önce özür dileyerek başlamak istiyoruz. Mevcut konsollarınız için satın alma işlemlerinizde daha bilinçli kararlar vermenizi sağlayamadığımız için, oyunu prömiyerden önce temel son nesil konsollarınızda göstermediğimiz için özür dileriz. PlayStation 4 ve Xbox One'da daha iyi oynanması için daha fazla özen göstermeliydik" ifadelerine yer verdiler. PS4 ve Xbox One kullanıcıları için gerçekten oynaması güç bir oyun çıkarttıklarının farkındalar.

 

CD Projekt RED Cyberpunk 2077 için oyunculardan özür diledi

 

CD Projekt RED "İkincisi, oyundaki hataları, çökmeleri gidereceğiz ve genel deneyimi de iyileştireceğiz. İlk güncelleme yayınlandı ve sıradaki bir hafta içinde geliyor. Yeni geliştirmeler hazır olduğunda sık sık güncellemeler yapacağız bu nedenle daha fazlasını bekleyebilirsiniz" diyerek konsol ve PC platformlarında oyunu iyileştireceklerinin sözünü verdi.

Ancak şu an tatil sürecinde oldukları için iki büyük yamanın geleceğinden bahsetseler de bu ay içinde bunlardan bahsetmek zor. "Ocak ayında Patch #1 ile başlayarak iki büyük yama yayınlayacağız. Bunu Şubat ayında gelecek Patch #2 takip edecek. Bunların mevcut konsollarınızdaki hataların çoğunu çözeceğini düşünüyoruz."

Açıklamanın sonunda da oyuncu dostu olmasıyla bilinen bir firma olarak ününü korumak istediklerini görüyoruz. Oyunu dijital olarak satın alan oyuncuların PSN ve Xbox hizmetlerini kullanarak iade edebileceklerini belirttiler. Kutulu sürümü alanların ise önce satın alımı gerçekleştirdikleri mağazaya giderek iade etmeyi denemelerini, olmazsa kendilerine ulaşabileceklerini söylüyorlar. "Kutulu sürümler için lütfen önce oyunu satın aldığınız mağazada para iadesi almaya çalışın. Bu mümkün değilse, lütfen helpmerefund@cdprojektred.com adresinden bizimle iletişime geçin. Size yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız."

 

Oyuncular bugünden itibaren 21 Aralık 2020'ye kadar bu mail adresine ulaşabilir. Bir hafta boyunca kutulu sürümlerinizi iade etmek konusunda eğer mağazanızdan yanıt alamadıysanız CD Projekt RED size yardımcı olacağını söylüyor. Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Resmi YouTube Kanalımıza Abone Olup Bizi Takip Etmeye Ne Dersiniz?
https://www.youtube.com/channel/UCgcg78mUfS8Wgybqs-XDZPA


https://dogrudansatis.oyunortagim.com.tr
https://oyunortagim.com.tr
https://forum.oyunortagim.com.tr
https://ticaretplatformu.oyunortagim....
https://kaizen.games


Yorumlar 0

Hiç yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Giriş Yap