Call of Duty Warzone oyununda hile yapan yayıncıya bakın ne oldu

7 görüntülenme

Call of Duty Warzone yayınında hile yaparken görev yöneticisini açık unutan yayıncı zor anlar yaşadı. Hala yapmadığını söylüyor ama kanalı kapandı.

Call of Duty Warzone oynarken hile kullanan ve yayında yanlışlıkla hile yaptığını gösteren yayıncının son şakası bu oldu. Oyun motoruna ve oyunun çalışma prensiplerine erişebilen bir üçüncü parti hile yazılımı kullanan yayıncının kanalı kapatıldı. Kendisi de hile kullanarak oyun oynayan aciz bir insan olarak yaşamına devam ediyor.

Call of Duty Warzone hilecisinin Twitch kanalı kapatıldı

Call of Duty Warzone yayınları yapan MrGolds adındaki yayıncı son zamanlarda kendisini çok tuhaf bir durumun içinde buldu. Bir yayının ortasında yaklaşık 1800 izleyiciye "Ben bu oyunda çok iyiyim" diye imkansız öldürmelerini anlatırken ekranda çok yaygın kullanılan bir hile motorunun açık olduğu görüntülendi.

MrGolds Warzone'da yeni bir karşılaşma için lobide beklerken bu anlar yaşandı ve Era7e tarafından kırpılıp Twitter'da paylaşıldı. Açıkça hile kullandığı görülen yayıncı ise o sırada insanlara "Çok iyi oynuyorum, çok iyi nişan alıyorum" gibi yalanlar söylüyordu. Hatta küstahlığın sınırlarını zorlayıp "Oyunda iyi birini ilk kez mi görüyorsunuz? Sohbete bakıyorum ve sanki neler oluyor? Ne dediğimi anlıyor musunuz? Neler oluyor beyler? Hiç benim gibi iyi oynayan birini görmediniz mi?" diyerek suç bastırmaya çalışıyordu.

 

Call of Duty Warzone oyununda hile yapan yayıncıya bakın ne oldu

 

MrGolds devamında bir Instagram gönderisinde "Dün hile yapmadığını" söyleyerek hile yaptığını inkar ederken görünüyordu. Mesajı deşifre etmek zor çünkü İngilizce bu arkadaşın ana dili değil, ancak yeterince açık konuşuyor. Ayrıca bu olaydan sonra kazanmak için hile yapmasına gerek olmadığını kanıtlamak için monitöründe çalışan "arka plan programı olmadığını gösteren" bir kamerayla yayın yaptığını belirti.

Yayıncı her ne kadar masum rolünü oynamaya çalışsa da Twitch işlemlere başlamış bile. Kendisinin artık bir Twitch kanalı yok. Twitch'in topluluk kuralları, çevrimiçi oyunlarda hile yapmayı açıkça yasaklıyor. Tabi bunun kalıcı bir yasaklama mı yoksa geçici bir askıya alma işlemi mi olduğu bilinmiyor. Ancak iki şekilde de yapılması gereken yapılmış. Ne yazık ki bu olay, Warzone'da hilecilerle ilgili yaşanan sorunların da altını çiziyor. Infinity Ward'un çıkıp "Hile yapmayı kesin" demesinden sonra bile oyunda hala hile kullanan acınası insanlar bulunuyor.


Yorumlar 0

Hiç yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Giriş Yap