Assassin's Creed serisi kıdemli yazarını kaybetti

27 görüntülenme

Assassin's Creed serisi için geleceğinin tehlikede olduğunu söyleyebiliriz. Birçok oyunda imzası olan kıdemli yazar Darby McDavitt de Ubisoft'tan ayrıldı.

İşte şimdi geleceği konusunda Assassin's Creed serisi için endişelenebiliriz. Serinin birçok oyununda imzası bulunan kıdemlı yazar Darby McDavitt, dün yaptığı bir açıklama ile 10 yılın ardından Ubisoft Montréal stüdyosundan ayrıldığını duyurdu. Sonuç olarak seri iki büyük lorekeeper'ını kaybetmiş oldu.

Assassin's Creed serisi nereye gidiyor?

Assassin's Creed Valhalla, AC4: Black Flag, AC Revelations, Unity, Origins gibi birçok serinin önemli oyununda yazarlık rolünde çalışan McDavitt, şimdi Ubisoft Montréal'den ayrılıyor. Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada durumu şöyle duyurdu:

"Bugün Ubisoft Montreal'daki son günüm!

Harika insanlarla on yıl çalıştıktan, inanılmaz bir dizi hikayeler ve karakterler yarattıktan ve harika hayranlarımızla iletişim kurduktan sonra, yeni bir maceraya atılmaya karar verdim.

Yıllar içinde çalışmalarımızı destekleyen ve yayılmasını sağlayan tüm hayranlara ve içerik üreticilerine özel bir teşekkür etmek istiyorum. İlginiz için teşekkür ederiz! En derin saygı ve hayranlıklarımla. Birçoğunuzu tanımak ömür boyu sürecek bir onurdu."

 

Assassin's Creed serisi kıdemli yazarını kaybetti

 

McDavitt, ayrılık haberini dün Twitter hesabından paylaştı ancak ileride nerede çalışacağına dair bir şey söylemedi. Yazarın Ubisoft'tan ayrılması demek, Assassin's Creed serisi için iki büyük loremaster'ın kaybı anlamına geliyor. İlk oyunun ve devamında gelen birkaç AC oyununun arkasındaki baş yazar Corey May de 2015 yılında şirketten ayrılmıştı.

Seri Ubisoft Montreal'de yolculuğuna çıkarken, bazı devam oyunlarının Quebec ve Sofya stüdyolarından geldiğini de görmüştük. Son olarak yayınlanan Assassin's Creed Valhalla, geçtiğimiz yılın sonunda piyasaya sürülmüş ve Ubisoft Montreal ve Milan stüdyolarının imzasını taşıyordu.

Resmi YouTube Kanalımıza Abone Olup Bizi Takip Etmeye Ne Dersiniz?
https://www.youtube.com/channel/UCgcg78mUfS8Wgybqs-XDZPA


https://dogrudansatis.oyunortagim.com.tr
https://oyunortagim.com.tr
https://forum.oyunortagim.com.tr
https://ticaretplatformu.oyunortagim....
https://kaizen.games


Yorumlar 0

Hiç yorum yapılmamış.
Yorum yapmak için üye girişi yapmalısınız. Giriş Yap